Nejnovější příspěvky k tématu

Fotbal

Senzace se nekoná. Fotbalisté Plzně padli ve Florencii a jejich tažení Evropou končí

• Aktualizováno
  • Fotbalisté Viktorie Plzeň prohráli v odvetě čtvrtfinále Evropské konferenční ligy UEFA na půdě italské Fiorentiny 0:2 v prodloužení a po úvodní remíze 0:0 se jako poslední český zástupce v této sezoně rozloučili s evropskými poháry. Plzeň hrála od 66. minuty bez vyloučeného Cadua, po obětavém výkonu ale dotáhla zápas až do prodloužení. Hned na jeho začátku skóroval domácí Gonzáles. Pojistku přidal ve 108. minutě Biraghi. Viditelně vyčerpaní Viktoriáni se už nezmohli na odpověď, a do semifinále tak postupuje italský celek.

Fotbal

Drama v Lize mistrů: Real na penalty vyřadil obhájce titulu, do semifinále míří i Bayern

Obhájce titulu Manchester City podlehl v domácí odvetě čtvrtfinále fotbalové Ligy mistrů 3:4 po penaltách Realu Madrid a v soutěži končí. Po výsledku 3:3 v prvním duelu skončil zápas po prodloužení 1:1, v páté sérii rozstřelu rozhodl Antonio Rüdiger. Dalším postupujícím do semifinále je Bayern Mnichov, který po úvodní remíze 2:2 porazil na svém hřišti Arsenal 1:0. Jediný gól dal v 63. minutě Joshua Kimmich.

Slavia prohrála v Plzni, vítězství v závěru vystřelil Šulc. Sparta získala zásadní výhodu

Fotbalisté Slavie ve šlágru 28. kola první ligy nečekaně prohráli v Plzni 0:1 a přišli o vedení v tabulce. Červenobílí dva duely před koncem základní části ztrácejí z druhého místa dva body na obhájce titulu Spartu. Pokud Letenští vedení udrží, získají v nadstavbě pro derby pražských "S" výhodu domácího prostředí, která v boji o titul může hrát zásadní roli. Šlágr ve vyprodané Doosan Areně rozhodl ve prospěch aktivnějších domácích v 87. minutě Pavel Šulc.

Cákance krve a prasečí hlavy před stadionem v Olomouci. Boj fanoušků s klubem se stupňuje

Protesty olomoucké veřejnosti proti vedení tamního fotbalového klubu se stupňují. V noci na sobotu někdo pocákal vstup na stadion Sigmy Olomouc krví a položil před něj prasečí hlavy, informuje iSport. Na fotbalový svatostánek navíc někdo nalepil hanlivé plakáty proti sportovnímu manažerovi Ladislavu Minářovi. Klub ve svém vyjádření praktiky skutek přirovnal k praktikám mafiánů

Děti fotbalisty Kanea měly obří štěstí. Policie šetří nehodu, po které skončily v nemocnici

Německá policie vyšetřuje dopravní nehodu, při které se zranily tři děti hvězdného fotbalového útočníka Bayernu Mnichov Harryho Kanea. Dopravní právník Uwe Lenhart deníku Bild řekl, že viník havárie, dvacetiletá řidička, by mohla být trestně stíhána za ublížení na zdraví z nedbalosti, za což jí mohou hrozit až tři roky ve vězení. Pokud policisté prokážou i její bezohledné chování, mohla by za mřížemi strávit až pět let. Při nehodě byly poškozeny tři vozy. Velitel hasičů, který na místě zasahoval, mluví o štěstí, že se nikomu nestalo nic vážného.

Plzeň drží naději na postup. Po remíze s Fiorentinou mají české kluby jistou Ligu mistrů

Fotbalisté Plzně v úvodním čtvrtfinále Evropské konferenční ligy remizovali doma s favorizovanou Fiorentinou bez branek. Italský finalista minulé sezony soutěže měl před vyprodanou Doosan Arenou více ze hry, stejně jako domácí si ale vytvořil jen minimum šancí. Za hosty nastoupil jako střídající v 70. minutě český reprezentační záložník Antonín Barák. České kluby po remíze Plzně poskočily na 10. pozici žebříčku koeficientů UEFA a pro sezonu 2025/26 mají jisté místo v hlavní fázi Ligy mistrů.

Přísnější trest pro klíčového fotbalistu Sparty. Disciplinární komise přihlédla k recidivě

Fotbalista pražské Sparty Ángelo Preciado si za vyloučení v nedělním utkání 27. kola první ligy s Mladou Boleslavi (1:1) nezahraje čtyři soutěžní duely. Disciplinární komise mu udělila přísnější trest i z toho důvodu, že ekvádorský reprezentant dostal červenou kartu ve druhém zápase po sobě. Ligová fotbalová asociace (LFA), která řídí v Česku profesionální soutěže, o tom informovala v tiskové zprávě.

Hra podobná kopané je doložena už z období starověku, konkrétně z Číny a antiky. Ve středověku se předchůdce fotbalu hrál s různými pravidly po celé Evropě, základy k dnešní podobě hry však pocházejí ze 16. století z Anglie. Na CNN Prima News najdete aktuální fotbalové zpravodajství, výsledky, online přenosy, tabulky, přestupy, videa, rozhovory, sledujeme hlavně mistrovství světa a EURO..