Víte, co znamenají bílé skvrny na vašich nehtech? Pokud je máte, měli byste si na ně dát velký pozor!

Co znamenají tyto bílé skvrny? Foto: Co znamenají tyto bílé skvrny?Foto: istock.com

Opravdu se jedná o malý detail, nebo naopak o něco velmi závažného?

Asi každý z nás si občas říkal, proč se nám na nehtech tvoří bílé skvrny či puntíky. Vaše babička by vám jistě řekla, že to je z nedostatku vápníku a že byste se zkrátka měli více cpát jogurty. Skutečnost je ale zcela jiná!

Nebojte, v zásadě nejde o nic vážného. Jedná se vlastně o takové zranění na nehtu, které se vytvoří, pokud se bouchnete nebo o něco nešikovně zavadíte. Nehtové buňky se poruší a právě to vytváří ony záhadné bílé skvrny.

Článek

Tohle vás určitě nenapadlo! Foto:

VIDEO: K čemu jsou dobré díry v converskách? Tak jste je ještě nepoužili, přitom je to tak praktické!

Mysleli jste si, že jsou tam jen na ozdobu nebo na odvětrávání? Ano, ale to není jediný účel.

Mnohem závažnější situace ovšem nastává, pokud se vám bílé puntíky objevují opakovaně. To může značit infekci či plíseň. A okamžitě byste měli vyhledat lékaře. Pokud se vám pak na nehtech místo skvrn začnou tvořit malé proužky, může to prvním znakem špatného stravování či dokonce podvýživy. V některých případech pak mohou být tyto skvrny znamením blížící se nemoci, či naopak být důsledkem té doznívající.

Pokud pak ony bílé proužky ztmavnou, může se jednat o znamení, že trpíte nějakou formou rakoviny kůže a měli byste pro jistotu navštívit doktora! Taková pravděpodobnost je však naštěstí velmi malá a ve většině případů bílé skvrny opravdu nic neznamenají a jsou jen jakousi nehtovou modřinou.

Článek

6 zajímavostí, o kterých jste nevěděli. Foto:

VIDEO: Víte, k čemu slouží kapsička v kalhotkách? Hlavní účel těchto 6 obyčejných věcí vás překvapí

Některé věci používáme či vídáme každý den. Jen málokdo ale ví, k čemu skutečně slouží.

Článek