ODHALENO: Vědci zjistili, že lidé, kteří nesnášejí gaye, jsou nejspíš sami homosexuálové! Věříte tomu?

Co si o studii myslíte vy? Foto: Co si o studii myslíte vy?Foto: Profimedia.cz a CBS

Co si o tom myslíte vy?

Homosexualita je i v dnešní době hodně diskutovaným tématem. I v dnešním moderním světě se totiž bohužel najde značné množství jedinců, jež považují lásku osob stejného pohlaví za nepochopitelnou a nepřirozenou. Jenže jak se zdá, právě u lidí, kteří otevřeně bojují proti homosexualitě a vrhají na gaye či lesbičky nenávistné pohledy, existuje větší šance, že jsou ve skutečnosti sami homosexuály.

Už několik studií totiž prokázalo, že někteří lidé s touto nenávistí totiž tímto způsobem bojují proti své nevyřešené sexuální orientaci a bojí se přiznat pravdu. A právě tím, že homosexualitu otevřeně nesnášejí, se proti ní chtějí vymezit. U mnohých jedinců pak může za toto chování také výchova rodičů, kteří jim zamlada popisovali homosexualitu jako něco špatného či jako důkaz slabosti.

Článek

To naznačuje zejména studie z roku 2012, která podle svých výzkumů tvrdí, že existuje vysoká pravděpodobnost homofobie u lidí, kteří si sami nejsou jistí svou orientací nebo se s ní snaží bojovat. K tomuto závěru došli odborníci v čele s autorkou studie Nettou Weinstein také pomocí testu, v němž ukazovali lidem slova či obrázky na počítači. Oni pak měli ihned k těmto věcem připojit slova “já“ či “ostatní“.

A lidé, kteří jinak v rozhovorech vystupovali proti homosexuálům, se k homosexualitě v těchto testech prý sami nevědomky přiznali. A takových jedinců prý bylo opravdu velké množství, i když přesná čísla nejsou známá. Tato studie má ovšem i řadu kritiků, kteří poukazují na to, že tato práce obsahuje mnoho chyb. Co si o ní myslíte vy?

Článek

Německo uzákonilo homosexuální sňatky v emocionálním hlasování Foto:

Německo konečně povolilo svatby homosexuálům! Kdy se zákonu dočkáme u nás?

V Německu čerstvě odhlasovali zákon, který legalizuje sňatky homosexuálů.

Článek